top of page
 • Bude příležitost dozvědět se něco o plachtění?
  Jistě, budete se moci naučit spoustu skvělých věcí. Můžete si vyzkoušet ovládání plachet, řízení lodě, naučit se různé uzly a další. Naučíme vás tolik, kolik budete chtít.
 • Jak je to s WC?
  Toalety na lodi jsou v kombinaci s koupelnou. V závislosti na konfiguraci lodě jsou obvykle 2 - 4. Toalety mají elektrické nebo ruční čerpadlo. V přístavu, marině, není dovoleno používat palubní toaletu, protože jsou dostupné na pobřeží. Pokud by jste chtěli v přístavu nebo marině používat palubní toalety, dejte nám vědět a přepneme je na záchytnou nádrž. Není dovoleno vhazování papíru apod. Ucpaný záchod může vytvořit nepříjemné zážitky.
 • Jaké je nejlepší místo pro jachting?
  Na tuto otázku jednoduše nedokážeme odpovědět. Každá lokalita má své pro a proti.
 • Musíme platit za kapitánovo jídlo?
  Je to nepsané pravidlo, ale také zdvořilost, protože se vám stará o to, aby jste si užili skvělou a bezstarostnou dovolenou.
 • Jsou na lodi záchranné vesty a záchranný člun?
  Ano, bezpečnostní výbava je součástí lodi. Například VHF, vesty, signalizační zařízení atd. Toto vybavení je vždy k dispozici a je nařízeno zákony státu, kde je loď registrována.
 • Budu moci šnorchlovat, být na lehátku atd.?"
  Šnorchlování patří k našim oblíbeným aktivitám a při kotvení bude mnoho příležitostí k prozkoumání okolního světa pod lodí, nebo pobřeží zátok. Přední paluba vám pak skvěle poslouží jako lehátko.
 • Kdy je nejlepší vyrazit na loď?
  Kdykoli je to možné, každý si ale může oblíbit jiné období. Sezóna v Chorvatsku začíná od května a končí v září. Pokud ale vyhledáváte horko, teplé moře, doporučujeme vyrazit v červenci - září. V Řecku je to podobné, ale dá se užít i v říjnu.
 • Jak mohu na lodi vyprat oblečení?
  Na lodi můžete prát prádlo pouze ručně. Mnoho přístavů má prádelnu, ale je třeba počítat s tím, že tato možnost není dostupná všude.
 • Jaká je role kapitána / velitele jachty?
  Tři hlavní úlohy kapitána / velitele jachty jsou zajistit bezpečnost vašeho života, plavidla a životního prostředí. S tím souvisí i různé další úlohy. Abychom jmenovali alespoň některé, plánování trasy, předávání seznamů posádek úřadům, placení turistických daní, komunikace s přístavy atd. Jednoduše řečeno, kapitán/skipper je zde pro vás, aby jste si užili skvělou a bezstarostnou dovolenou.
 • Kolik stojí noc v přístavu / marině?
  Ceny se velmi liší a závisí na velikosti lodi, tarifu a místě. Charterový balíček vám pokryje tři noci v přístavu nebo marině. Ceny za noc se obvykle pohybují kolem 50 € - 150 € / noc za lodě, které nabízíme.
 • Kolik to bude stát?
  Ceny charterových balíčků naleznete na našem webu. Zahrnují kapitána + plachetnici pro vaše použití, cena je vždy nezávislá na počtu cestujících, ale maximum je 8. Pokud sháníte větší loď, neváhejte nám napsat. Můžeme sestavit nabídku přímo pro vás.
 • Kolik lidí může být na lodi?
  Na lodích v naší nabídce může být maximálně 8 pasažérů plus kapitán. To je celkem 9.
 • Budu se moci osprchovat? Jaké jsou tam sprchy?
  Na plachetnicích jsou sprchy v kombinaci s koupelnou, ale je zde omezené množství vody. Při delších a odlehlých trasách je nutné vodou šetřit. Nechtěli bychom náhle vodu vyčerpat a pak hledat, kde ji doplnit. Na druhou stranu, sprchy jsou téměř v každém přístavu/marině, takže to je nejlepší způsob, jak si užít pořádnou sprchu. Mnozí z nás však preferují časté koupání v moři.
 • Jaké zavazadlo si mám vzít na loď?
  Na místo kufru se doporučujeme zbalit do sportovní tašky, která se pohodlně vejde do skříňky ve vaší kabině. Kufry nejsou příliš skladné a mohou poškodit interiér lodi.
 • Budu si moci na lodi vařit?
  Ano, na plachetnicích jsou plynové kombinované sporáky (ploténky a trouba). Pokud jde o zásoby jídla, je to něco, co je třeba prodiskutovat s vaší skupinou. Je také nepsaným pravidlem, že je potřeba zajistit jídlo kapitánovi, proto prosím posádky, aby nezapomněly započítat +1 osobu. Proviant můžete také zakoupit online a nechat si jej doručit na loď (pokud je to v místě nalodění k dispozici). Nákup potravin na místě je také možný, ale musíte počítat s možným omezeným výběrem a otevírací dobou (často dost hektické, nedoporučuje se).
 • Jaký druh plachetnice je v nabídce?
  Nabízíme lodě Beneteau (Jeanneau) 45 - 50 stop (13,72 m - 15,24 m). Rok výroby 2010-2015. Pro představu se můžete podívat na stránky tohoto výrobce. Naše oblíbené modely jsou Oceanis a Sun Odyssey.
 • Co když bude špatné počasí?
  Jachting je aktivita, která je velmi závislá na počasí. Počasí je v sezóně obvykle skvělé, ale den nebo dva mohou udělat výjimku. Proto vždy plánujeme s prognózami. Když je dobré počasí a jsou klidné noci, rádi kotvíme. Za špatných podmínek se uchýlíme do přístavů/marin. Pokud by měla být předpověď extrémní, zamíříme do spolehlivého přístavu nebo mariny, nejlépe na závětrné straně ostrova nebo pevniny.
 • Je třeba mít předešlé zkušenosti s jachtingem?
  Není a nově příchozí vřele uvítáme. Naše plavby zaměřujeme na pohodové. Takže i když jste na plachetnici poprvé, neměl by to být velký šok a se vším vám pomůžeme.
 • Mohu si objednat loď na méně než jeden den?
  Vzhledem k náročnosti organizace jednodenních plaveb nabízíme pouze týden a více.
 • Mohu si na lodi nabíjet mobilní telefon nebo notebook?
  Vaše telefony/zařízení můžete nabíjet z 12V zásuvek. Vše, co potřebujete, je adaptér na USB, například ten, který máte v autě. Standardní 230V zásuvky jsou k dispozici na palubě, když je loď v přístavu nebo v marině.
 • Jaké oblečení / věci potřebuji na loď (baterku, léky atd.)?"
  Musíte se oblékat pro své pohodlí. V otázce "Co si mám vzít s sebou na loď?" najdete náš krátký seznam balení. Svítilna nebo powerbanka se může hodit. Pokud jde o léky, berte je prosím podle svého uvážení.
 • Co je zahrnuto v ceně?
  Cena zahrnuje pronájem lodi, kapitána, palivo, pobytovou taxu, náklady na závěrečný úklid a další náklady spojené s lodí. Cena charterového balíčku je konečná, pokud si nepřejete doplňky, jako je paddleboard, každý den v městských přístavech atd. Nezahrnujeme dopravu na místo vyplutí, cestovní pojištění a náklady na stravování, pokud není uvedeno jinak v naší nabídce.
 • Dostanu na plachetnici mořskou nemoc?
  Pravděpodobně druhá nejčastější otázka, se kterou se setkáváme u našich charterových hostů. Což plně chápeme. I otrlí námořníci mohou čas od času dostat mořskou nemoc. Z velké části to souvisí se špatným počasím, které způsobuje vysoké vlny. To však během sezóny zažijeme jen zřídka. Hlavním problémem je však stres a směs vjemů, když jsme ke svému okolí nehybní, ale vestibulární systém registruje neustálý pohyb. Podle nepotvrzené, ale oblíbené teorie je mozek oklamán a cítí se otrávený. V ten moment vám začne být nevolno. Máme několik způsobů, jak se s tímto vypořádat: - Pomáhá být venku, v kokpitu a na čerstvém vzduchu. Sledujte horizont a rytmus vln. - Často pomůže když vám kapitán předá kormidlo, pokud se na to cítíte. Vaše mysl bude dostatečně zaneprázdněna a vám by se mělo udělat lépe. - Pokud máme zázvor a můžeme z něj udělat čaj, mělo by to pomoci. Tato metoda je dlouho osvědčená. - Někdy pomůže lehnout si na postel, se zavřenýma očima. Případně můžete na posteli sledovat pohyb vody v láhvi s vodou, která vytváří umělý horizont. - Existuje také několik přípravlů proti kinetóze, jako je Kinedryl a podobné, ale jednou nevýhodou je, že potom obvykle prospíte půl dne. Na závěr chci dodat, že většina příznaků zmizí během několika hodin. Za běžných sezónních podmínek, ve kterých se plavíme, mořskou nemoc nedostanete. Z bezpečnostních důvodů také nevyrážíme při špatném počasí a vysokých vlnách.
 • Co si mám vzít s sebou na loď?
  Nejdůležitější je, aby jste se cítili pohodlně. Doporučujeme zabalit se, jako kdyby jste jeli na jakoukoliv jinou dovolenou. Vše záleží na počasí, v sezóně většinou volíme lehké oblečení, pokud se chystáte na začátku/konci sezóny, je vhodnější přibalit něco teplejšího. Zde je příklad našeho balícího seznamu: - Oblečení na slunečný den - kraťasy, tričko, kšiltovka, sluneční brýle, plavky - Oblečení do zamračeného dne - dlouhé kalhoty, softshellová bunda - Oblečení na noc - mikina nebo svetr - Tenisky/kroksy s nebarvící podrážkou pro použití na palubě (není potřeba, pokud je horko) - Boty na břeh (sandále/tenisky) - Boty do vody - Opalovací krém - Ručník - Sada na šnorchlování (není nutná, ale může se hodit) - Čelovka, powerbanka (není nutná, ale může se hodit) - Repelent
 • Bude veškeré zařízení na lodi, nebo si budu muset vzít některé věci se s sebou?"
  Prostěradla a polštáře jsou součástí charterového balíčku. Kuchyň bude obsahovat vybavení jako pánve, nože a podobně. Houbičky a papírové ručníky je nutné zakoupit nebo přivézt. Můžete si vybrat tzv. provisioning (online nákup a doprava na loď). Aletrnativně požádejte ostatní ve vaší skupině, aby je vzali.
 • Will all the equipment be on the boat or do I have to take it with me? (sponges, towels, sheets, pillows, etc.)"
  Sheets and pillows are part of the charter package. The kitchen will contain equipment such as pans, knives, and such. Sponges and paper towels have to be bought or brought in. You can choose the so-called provisioning (online shopping and shipping) or ask others to take these.
 • What is the best location for yachting?
  It isn’t easy to answer this question. Every location has its pros and cons. Don’t hesitate to contact us. We can recommend you some great locations for your sailing.
 • How many people can be on the boat?
  There can be a maximum of 8 passengers on boats in our offer, plus a captain. That makes 9 in total.
 • How much is the night in a port/marina?
  Prices vary vastly and are dependent on the size of the boat, tarifs and place. The charter package will cover you for three nights in the marina or port. Prices per night are usually around €50 - €150 / night for the boats we offer.
 • Will I get seasick on a sailboat?
  Probably the second most common question we face with our charter guests. Which we fully understand. Even tough sailors can get seasick from time to time. On the most part, it has to do with bad weather conditions, which are causing high waves. However, we rarely experience this during the sailing season. The main problem, however, is stress and a mixture of perceptions. We are motionless to our surroundings, but the vestibular system registers constant movement. According to an unconfirmed but popular theory, the brain is tricked and feels poisoned, and you start to get sick. We have several ways that can help us to deal with this. - It helps to be outside, in the cockpit, in the fresh air. Watch the horizon and the rhythm of the waves. - It often helps to give the helm to the seasick. Your mind will be busy enough, and you should get better. - If we have ginger, and we can make tea from it, that should help. This method is long proven. - Sometimes it helps to lie down in the bunk with your eyes closed. Alternatively, you can watch the movement of water in a water bottle on the bunk, which creates an artificial horizon. - There are also several anti-Kinetosis drugs and seasickness pills that should prevent you to be seasick, but one of the disadvantages is that these pills make you quite sleepy. In conclusion, most symptoms of seasickness disappear within a few hours. During standard seasonal conditions in which we are sailing, you will not get seasick. Additionally, due to safety reasons, we will not be heading out in bad weather and high waves.
 • Is it necessary to have previous experience with yachting?
  It is definitely not necessary. We will warmly welcome newcomers. Our primary focus is on cruises which are relaxed. So even if you are on the sailboat for the first time, we will help you with anything you need.
 • Can I order a boat for less than one day?
  Due to the complexity of organizing one-day cruises, we only offer a week and more.
 • What kind of luggage should I take on the boat?
  We recommend packing in a sports bag instead of a suitcase, as it fits comfortably into a locker in your cabin. Suitcases are not very compact and can damage the interior of the boat.
 • What should I take with me on the sailboat?
  The most important thing is that you are comfortable. We suggest packing as if you were going on any other vacation. It all depends on the weather, during the season we usually choose light clothes, if you are going in the early/end of the season, it is more appropriate to pack something warmer. Here is an example of our packing list: - Clothes for a sunny day - shorts, T-shirt, baseball cap, sunglasses, swimsuit - Clothes for a cloudy day - long pants, softshell jacket - Clothes for a night - sweatshirt or sweater - Sneakers/crocs with a non-marking sole for use on deck (not needed if it is hot) - Shoes for shore use (sandals/sneakers) - Water shoes - Sunscreen - Towel - Snorkeling set (not necessary, but may come in handy) - Headlamp, power bank (not necessary, but may come in handy) - Repellent
 • What if the weather is bad?
  Yachting as an activity is very dependent on the weather. The weather is usually great during the season, but a day or two can make an exception. That's why we always plan with forecasts. When the weather is good and the nights are calm, we like to anchor out. In poor conditions, we resort to ports/marinas. If the forecast should be extreme, we will head to a reliable port or marina, preferably on the leeward side of an island or the mainland.
 • Can I charge my mobile phone or laptop on the boat?
  You can charge your phones/devices from the 12V sockets. All you need is an adapter to USB, the same one as you use in your car. Standard 230V sockets are available onboard when the boat is in the marina or port.
 • What is included in the price?
  The price includes boat rental, captain, fuel, tourist tax, final cleaning costs, and other costs associated with the boat. The price of the charter package is the final price if you do not want extras, such as paddleboard, every day in the city ports, etc. We do not include transportation to the place of departure, travel insurance, and catering costs unless otherwise specified in our offer.
 • How much does it cost?
  You can find the prices of the charter packages on our website. They include the skipper + the sailboat for your use, the price is always independent of the number of passengers, but the maximum is 8. If you are looking for a larger boat, feel free to message us. We can compile an offer just for you.
 • Will I be able to take a shower? What are the showers there?
  There are showers combined with a bathroom on sailboats, but there is a limited amount of water. When on longer and remote routes, it is necessary to save water. We would not want to run out of water and look for a refill in the middle of nowhere. On the other hand, there are showers in almost every marina/port, so this is the best way to enjoy a proper shower. However, many of us prefer a frequent swim in the sea.
 • How is it with the toilets?
  Toilets on the boat are in combination with a mini bathroom. Depending on the configuration, there are usually 2 - 4. Toilets have an electric or manual pump. When in a port, marina, it is not allowed to use the onboard toilet, as there are available bathrooms onshore. If you would like to use onboard toilets, let us know, and we will switch them to a holding tank. We also do not allow throwing in a paper, etc. A clogged toilet can create unpleasant experiences.
 • When is the best time to go on a boat?
  Whenever possible, however anyone can fancy a different time. The season in Croatia is from May to September. But if you are looking for hot weather and warm sea, we recommend going in July - September. It's similar in Greece, but it's still great in October.
 • What kind of clothes for boating do I need (or other things - flashlight, medication, etc.)?"
  You need to dress for your comfort. In the question "What should I take with me on the sailboat?", you can find our short packing list. Flashlight or power bank may come in handy. When it comes to medications, please take them according to your needs.
 • Will there be an opportunity to learn something about sailing?
  Sure, you will be able to learn a lot of great things. You can try managing sails, steering the boat, learning various knots, and more. We will teach you as much as you will want.
 • Are there life jackets and liferaft on the boat?
  Yes, safety equipment is part of the boat. As an example VHF, vests, signaling devices, etc. This equipment is always there and mandated by the state where the boat is registered.
 • Will I be able to snorkel, be on a lounger, etc.?"
  Snorkeling is one of our favorite activities, and while anchoring, there will be many opportunities to explore the surrounding world under the boat or the coast of the bays. The front deck will then serve you perfectly as a lounger.
 • What is the role of the captain/yacht master?
  The three main tasks of a master/yacht master are to ensure the safety of your life, vessel, and environment. There are also various other tasks connected with this. To name a few, handing over crew lists to the authorities, paying tourist taxes, communicating with ports, etc. If we put it in simple words, captain/yacht master is there for you to enjoy great and carefree holidays.
 • How can I wash my clothes?
  On the boat, you can only wash laundry by hand. But many marinas have laundry. You need to take into account that this option is not available everywhere.
 • Do we have to pay for the captain's food?
  It is an unwritten rule but also a courtesy as he/she is taking care of you, to have great and carefree holidays.
 • What kind of sailboat is on offer?
  We offer Beneteau (Jeanneau) boats 45 - 50 feet (13.72m - 15.24m). Year of manufacture 2010-2015. You can see the website of this manufacturer to get an idea. Our favorites are the Oceanis and Sun Odyssey models.
 • Can I cook on the sailboat?
  Yes, there are gas combined stoves (cooker and oven) on the sailboats. Regarding provisions, this is something to discuss with your group. It is also an unwritten rule that you need to provide food to the captain, so I ask the crews not to forget to count +1 person. You can also buy provisions online and have them delivered on the boat (if available). Buying food on site is also possible, but you must account for possibly limited selection and opening hours (often quite hectic, not recommended).
Oceán

Často kladené otázky

Pokud zde nenaleznete odpověď, neváhejte, a napište nám zprávu. Chceme yacht chartery přizpůsobit co nejvíce vaším potřebám.

bottom of page